Získat půjčku je dnes jednoduché, pozor ale na podmínky

Nejenom žádost o půjčku, ale i její vyřízení a samozřejmě také poskytnutí není v současné době skutečně nic složitého. Na co byste jako žadatelé rozhodně neměli zapomínat, to jsou i podmínky, které se k samotným půjčkám vážou. Podívejme se společně na to, jaké se mohou objevit. Ne vždy totiž platí, že každá půjčka je taková, jak poskytovatel uvádí.

Pozor na registry

Dnes může být bonita konkrétních žadatelů ověřována různými způsoby. Mezi jeden z takových patří i nahlížení do minulosti. A to v souvislosti s tím, zda žadatel o peníze nemel v minulosti problémy se splácením svých závazků. Pokud bychom se podívali na konkrétní cesty, které s tím souvisí, rozhodně musíme zmínit:

  • Bankovní registr
  • Nebankovní registr
  • Registr exekucí

Pokud v některém takovém jsme, rozhodně to pro nás nemusí být nic příjemného. Mnoho poskytovatelů do nich nahlíží. A to i takových, které nabízejí půjčky ihned na účet. Na druhou stranu zde musíme dodat, že je vše posuzováno spíše individuálně a tak záleží také na tom, jak velké a jak staré prohřešky zde máme evidovány.

Pozor na to, kdo vám půjčuje

I to je dobré sledovat, jelikož ne vždy je vše takové, jak to na první pohled vypadá. Pokud bychom měli být skutečně konkrétní, podívejme se na úvěrový produkt, kterým je Zaimo půjčka. Ta na první pohled může zaujmout, jelikož nabídne jednoduchost, rychlé vyřízení i možnost získat až 75 000 korun českých. Pokud se však na podmínky samotného úvěru podíváme blíže, zjistíme, že se jedná jenom o zprostředkovatele. Na jednu stranu oceníme výhody spojené s tím, že nám může pomoci najít ideální nabídku. Na druhou stranu je podmínkou to, že si vlastně žádáme u někoho jiného, než kdo nám konkrétní půjčku následně poskytne.

Tip na článek  ACEMA Credit - Půjčka na rekonstrukci

Jak je to s příjmem?

I ten je velmi často diskutovanou otázkou, kterou bychom si měli také položit. A to samozřejmě z toho důvodu, že v tomto směru platí, že většinou lidé vyhledávají takové úvěrové produkty, kde není třeba příjem klasickou cestou dokládat. Tato informace ale může být interpretována dvěma různými způsoby. Tím lepším je to, že se bez příjmu skutečně můžeme obejít a tak si o peníze mohou zažádat třeba i lidé, kteří jsou reálně bez práce.

Existuje však i druhý pohled na věc, který souvisí s tím, že případné ověřování příjmu nemusí být realizováno přes klasické potvrzení, které je nutné pořídit od zaměstnavatele. Tomu se tedy můžete vyhnout. Na druhou stranu ale platí, že poskytovatel půjčky bude chtít informace o vaší mzdě přece jenom znát. A to tak, že:

  • Zavolá vašemu zaměstnavateli
  • Podívá se na váš bankovní účet
  • Bude chtít vidět výplatní pásky
Tip na článek  Klikpujcka.cz – SMS půjčka do výplaty

Pozor na poplatky

I když v segmentu úvěrových produktů poměrně rychle mizí, rozhodně to neznamená, že by zmizely zcela. A tak je třeba dávat si pozor na to, kde je poskytovatel účtuje, a kde nikoliv. Zajímavým segmentem mohou být třeba půjčky před výplatou, kde nejvýhodnější půjčka nabízí možnost půjčit si jak bez úroku, tak i s nulovým RPSN, nebo s nulovým poplatkem. Zde však musíme dodat, že se jako žadatelé velmi často neobejdeme bez toho, abychom do naší kapsy přece jenom šáhli. Z jakého důvodu? Je to proto, že jeden drobný poplatek bude přece jenom naúčtován.

Půjde o poplatek ověřovací, který budeme zaslat, abychom potvrdili, že v žádosti uvedený bankovní účet skutečně patří právě nám samotným. Tento poplatek však není nijak veliký, jelikož se obvykle pohybuje ve výši jedné jediné koruny. Na druhou stranu je to stále jedna z podmínek, kterou budeme muset jako žadatelé splnit. Bez zaslání této platby totiž nemusí být naše žádost schválena. I na to je dobré u konkrétních půjček myslet, a to nejlépe před tím, než je naše žádost oficiálně podána.

cosmix / Pixabay