Gold Money Gold Bars Gold Is Money  - hamiltonleen / Pixabay

Investice do zlata se v dnešní době vyplatí

Slyšeli už jste někdy o tom, že někdo investoval do zlata? My si myslíme, že určitě ano. Takových lidí je totiž opravdu velké množství a razantně jich přibývá. Investice do zlata je totiž jednu z možností, jak uložit peníze, které zrovna nepotřebujete. Kolem investic do zlata ale koluje mnoho mýtů a věřte, že to není žádné terno, jak si mnozí myslí.

Mnoho lidí ve zlato nedůvěřuje

Určitě je každému z nás více než jasné, že zrovna zlato nemusí mít každý, kdo rád investuje v oblibě. Každý má jiný vztah a názor na budoucnost ekonomiky. V čím dál tím větším množství se ale objevuje kritika na investice do zlata, která je navíc mnohdy nelogická.

Je ale například pravdou to, že zlato nepřináší pravidelný výnos a dokonce ani nemůže. Myslete na to, že zlato je kov a ne firma, takže nemůže samo o sobě vytvářet žádnou přidanou hodnotu.

Zlato patří mezi komodity

Ano, sice se zlato označuje za komoditu, ale tahle komodita je úplně jiná, než všechny ostatní. Pokud se ptáte, co zlato odlišuje, pak je to spotřeba. Pouze totiž 10 % putuje do výroby a zbytek zůstává v užívání.
Dokonce i centrální banky se od zlata odvrátily. To, co platilo dříve je již minulostí. Centrální banky opravdu zlato prodávaly, ale od roku 2008 jej naopak nakupují.

Investice do zlata se v dnešní době vyplatí
Investice do zlata se v dnešní době vyplatí

Každý ví, že zlato není považováno za klasickou investici, ale je investicí rozumnou a kromě toho, že je podložena dobrými argumenty, je prověřena i stovkami let zkušeností.

Investice do zlata se vám vyplatí?

Pokud se sami sebe ptáte, jestli má zlato nyní smysl, pak je odpověď jednoduchá. Já osobně si myslím, že už dlouho nebylo prostředí tak pozitivní právě pro zlato, jako je právě teď.

Jestliže se rozhodujete, do čeho byste rádi investovali a právě zlato se vám nabízí, rozhodně to můžete vyzkoušet.

Věřte tomu nebo ne, ale jednou stejně dojde k tomu, že se zlato ukáže jako nenahraditelná součást portfolia.
Říká se, že kdo nic nezkusí, nic nezažije. Risk je přeci zisk, no ne?

Drahé kovy jsou výbornou investicí