Americká hypotéka na pokrytí různých potřeb

Americká hypotéka představuje úvěr umožňující obdržet peníze i na neúčelové financování potřeb klientů. Ručení vždy probíhá formou zástavního práva na nemovitost.

Václav K., Náchod: Vzal jsem si americkou hypotéku od Fio a byl mile překvapen svižným vyřízením. Koupil jsem si garáž, ale mohl peníze využít na cokoliv i na věci netýkající se bydlení či nemovitého majetku.

Americká hypotéka od Fio banky

Americká hypotéka od Fio banky je určena fyzickým osobám a fyzickým osobám – podnikatelům s věkem nad 18 let. Musí se jednat o občany ČR nebo občany EU, kteří mají přechodné nebo trvalé bydliště v ČR po dobu minimálně jeden rok. Americká hypotéka může být neúčelová, ale jde využít i účelovou například na financování nebytových prostorů souvisejících s bydlením, investice do bydlení nebo refinancování vlastních zdrojů.

Využití americké hypotéky

Americká hypotéka od Fio banky nabízí zdarma poskytnutí úvěru, vedení běžného i úvěrového účtu, čerpání úvěru a také rezervaci prostředků. Očekávat můžete slevu na úvěr ve výši nad dva milióny Kč a slevu 0,3 % pokud se jedná o refinancování hypotéky. Úrokové zvýhodnění je nabízeno u některých účelů americké hypotéky – na koupi nebytových prostor souvisejících s bydlením a refinancování vlastních zdrojů. Ve spojení se službou Hypospořicí konto se mohou pomocí volných finančních prostředkům snížit úroky, jde o tzv. offsetovou hypotéku. U fyzických osob se jedná o úvěry nad 1,88 mil. Kč. ručení je možné některými nebytovými nemovitostmi.

Tip na článek  Hypotéka LBBW Bank

Parametry americké hypotéky

Výše úvěru se poskytuje maximálně 75 % hodnoty nemovitosti – podle druhu zajištění. Americkou hypotéku si můžete uzavřít na některé z poboček. Minimální výše úvěru je 300000 Kč a maximální sedm miliónů. Splatnost půjčky je možná v rozmezí pěti až dvaceti let.

Americká hypotéka
irenne56 / Pixabay